Co do salátu nepřidávat za suroviny

Saláty jsou v letních měsících oblíbeným pokrmem, který navíc napomáhá ženám při hubnutí. Pravdou je to však na půl, protože většina žen si neuvědomuje, co do salátu při hubnutí nepatří. Jakmile do salátu přimícháte i nevhodné suroviny, z hubnoucí se náhle stává přesný opak. Salát pak nemá ani v nejmenším pozitivní účinky, co se týče hubnutí. Následně z takového salátu lze i nějaké to deka přibrat. V článku si povíme, jaké suroviny do zdravých salátu rozhodně nepřidávat. Jestliže toužíte po salátech, které vám pomáhají při zdravé stravě a hubnutí.

Co do salátu nepřidávat za suroviny?

Zeleninové a těstovinové saláty patří vůbec k těm nejoblíbenějším, co se týče hubnoucí programu. Navíc jsou v letních měsících osvěžující, takže je vyhledávají všechny ženy toužící po dokonalé postavě. Mimo jiné obsahují velké množství vlákniny, minerálu a vitamínů, protože se ve většině případu skládají ze zeleniny a zdravých těstovin. Pokud si i vy chcete udělat podobně zdravé saláty, musíte jim nejprve porozumět. Je potřeba vědět, co do nich v žádném případě nedávat za suroviny. Jestliže se těchto tipů nebudete držet, na zdravé saláty můžete rovnou zapomenout.

Stačí jedna nebo dvě špatné ingredience a salát se rázem změní v boj o přežití. Dostanete totiž do sebe velké množství kalorií a jak sama jistě moc dobře víte, při hubnutí to ani v nejmenším není na místě. Místo zdravého salátu si tak dopřejete kalorickou bombu, podobně, jako byste jedla například zákusek. Pochopitelně je toto porovnání nesrovnatelné, ale je potřeba vám ukázat, kde to až může dojít v momentě, kdy zvolíte nezdravé suroviny. Dále zapomeňte na saláty prodávající se v obchodech. Ačkoliv je na etiketě seznam surovin, nemůžete jim stoprocentně důvěřovat.

Salát a suroviny, které tam nepatří

Nahlédněme na suroviny

Podle několika odborníků se do těchto salátů sacharidy hodí, ale vždy je nutné vědět, jaké. Přidat tam můžete například zeleninu, která obsahuje sacharidy. Pomocí sacharidů totiž získáváte potřebnou energii. U salátů se tedy zaměřte na zeleninu a zdravé těstoviny. Ty koupíte ve specializovaných obchodech. Zdravé těstoviny jsou daleko lepší než ty, které běžně koupíte v jakémkoliv supermarketu. Pokud chcete mít salát opravdu zdravý a chutný, budete muset investovat vyšší finanční částku. Jedině tak docílíte opravdu zdravého salátu, který vám bude v hubnutí prospěšný.

Přejděme na dresinky a zálivky. Ano, je pravdou, že v momentě, kdy do salátu přidáte dresink nebo zálivku, získá váš pokrm lepší chuť. Na druhou stranu jak dresinky, tak zálivky se do zdravých salátů ani v nejmenším nehodí. Obsahují totiž velké množství kalorií. O to více ve chvíli, kdy do dresinku a zálivek přidáte majonézu. Vyhněte se tak různým experimentům v této oblasti. Snažte se salát udržet zdravý od samého začátku, až po jeho konec. Nemá smysl dávat do salátu veškeré zdravé suroviny, když to poté pokazíte přidáním zálivky nebo dresinku.

Přidáme smažená a tučná jídla

Připadá vám salát málo sytý, a tak jste se ho rozhodla vylepšit tučným a smaženým masem nebo nugetkami? Děláte opět chybu. V tomhle případě maso a jiná tučná a smažená jídla vynechte. Vaše tělo vám poté poděkuje. Nesmíte zapomínat na fakt, že se pokoušíte nejenom o zdravý, ale zároveň i o osvěžující salát. Ten by přestal být fresh v okamžiku, kdy byste do něho přidali smažená a tučná jídla. Po celou dobu přípravy se držte svých pravidel, kvůli kterým jste se do salátu pustila. Těchto pár surovin je potřeba vynechat, ať už se to týká smažených a tučných jídel nebo zálivky a dresinku.

Pochopitelně je na místě vynechat i běžné těstoviny. Pokud chcete dělat těstovinový salát, navštivte specializované obchody se zdravou stravou. Ze zeleniny vyberte tu, která obsahuje velké množství vitamínů a zároveň vám dokáže pomoct s hubnutím. O zelenině si všechny důležité informace snadno vyhledáte na internetu, stačí si jen sednout k počítači a věnovat pár minut zdravým receptům na saláty.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.