Hurá, jdete do finále! Jak zhubnout poslední nadbytečná kila?

Dlouhá cesta za vysněnou a vyrýsovanou postavou se blíží ke konci a na ručičce vah už zbývá posledních pár kilo. Tyhle poslední kila bohužel bývají největším oříškem a mnohdy je potřeba zajít opravdu do pečlivých příprav, aby se to povedlo. Dnes vám poradíme jak to udělat, aby to stálo za to.

Pokud se i vy perete s posledními kily, kterých se potřebujete zbavit, abyste byli s výsledkem spokojeni, pak si určitě nenechte ujít dnešní článek.

Na velké finále nepospíchejte

Je to jedno ze základních pravidel. Při větší nadváze jde všechno jako po másle a daří se vám. Kila jdou občas i v řádech několika týdnů dolů, ale postupem času se začne tempo snižovat.

Nepanikařte a nebojte se! Právě to je naprosto přirozené a má to tak vždycky být. Poslední kila pak shazujete i v desetinách kilogramu za týden a zdá se to jako marný boj, ale opravdu není. Mějte trpělivost až do konce.

Tělo se přizpůsobuje, šokujte ho!

Lidské tělo má velice přizpůsobivý organismus a tak se může stát, že časem začnete ve svých hubnoucích aktivitách stagnovat. Nic už nepůjde tak rychle anebo to dokonce nepůjde vůbec.

S tím se už potkaly celé zástupy lidí a nejedná se o žádný průlomový problém. Vaše tělo si již navyklo na daný režim ve stravě i tréninku.

Je potřeba ho nějakým způsobem šokovat. Šokem se nemyslí jakékoliv zasažení do extrémů, ale nečekaná změna režimu. Pokud například chodíte často plavat a do posilovny, zkuste si s kamarádkami zahrát volejbal, nebo tenis.

Zkuste zvyšovat kalorický deficit

Kalorický deficit byl bez skrupulí nutnou součástí vaší dosavadní cesty a i v samotném finále může být zcela zásadní. Zkuste svůj výživový deficit o něco zvýšit.

V tomhle ohledu je potřeba být opatrný. Pokud začnete pociťovat, že jste unavení a bez energie, tak je deficit příliš velký. Třeba byste na úkor únavy cítili určitý úbytek váhy, ale ten by zcela jednoduše mohl být na svalové hmotě místo tukových zásob

Úplné stop všem bílým cukrům a pozor na spánek

Aby to bylo vše kompletní, tak je zároveň potřeba vyhnout se zbytečným „mrtvým kaloriím“. Těmi rozumíme energetické složky jídla bez nějakého užitku, jakými může být například bílý cukr.

Ten je zcela čistou energií v podobě rychlých sacharidů. Na chvíli nás „nakopne“, ale záhy nás okamžitě srazí zpět. Zároveň se snažte i nadále dodržovat spánkový režim, ideálně kolem 7 – 8 hodin spánku pro regeneraci těla i metabolismu.

Nebojte se pomoct si suplementy

Pokud cvičíte, jíte, spíte a odpočíváte ja máte a stále jste ten drobný kousek od cíle, nebojte se suplementů. Suplementy nejsou doping, ani sprosté slovo. Použití přírodních složek jako aminokyseliny BCAA, carnitin a další jsou látky vytvářené v lidském těle. My jich jen dodáme větší množství.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.