Jak posílit tělo ve vodě? Známe super cviky!

Posilování ve vodě je velice oblíbené a bezbolestné cvičení, při kterém zpevňujete postavu, pálíte tuky a zároveň zvyšujete svojí kondici. Navíc nabízí nespočet možností k improvizacím a trénink vám tak nikdy jen tak nezevšední. Ale i pro cvičení ve vodě je potřeba dodržovat určitá pravidla.

Do dnešního článku jsme ukryli několik super cviků, které můžete provozovat ve vodě a jistě se brzy dočkáte kýžených výsledků.

Nikdy neposilujte v hloubkách

Posilování v místech, kde byť o kus nedosáhnete na dno, nikdy není správně. Při cvičení ve vodě se svaly velice rychle uvolňují a stimulují. Je to střídavý pohyb, který může při nepřesnosti občas vést až ke křeči.

Je všeobecně známo, že křeče ve vodě bývají velice nepříjemné a pokud se vám to stane, budete vždy rády, že dosáhnete na dno. Při spoustě způsobů cvičení se navíc dá pracovat s rukama na okraji bazénu.

Pravidelné dýchání a zahřátí

I při cvičení ve vodě se hodí dodržovat základní pravidla. Před jakýmkoliv cvičením se doporučuje organismus zahřát na „provozní teplotu“.

Při zahřátí se svaly začnou aktivněji prokrvovat a stanou se elastičtějšími. Snadno se tak vyhnete křečím a problémům při cvičení. Dejte si tak nejdříve pár lehkých bazénů na zahřátí a pak teprve začněte cvičit.

Nevyplácí se podceňovat ani samotné dýchání. Dýchání je základ kvalitního prokrvování svalů i mozku. Snažte se dýchat mělce, pravidelně a klidně se na něj i výrazně soustřeďte.

Využijte odporu vody k cvičení!

Výhodou cvičení ve vodě je přirozený odpor vody. Veškeré pohyby, které tak děláme na souši, mají ve vodě mnohem větší požadavky na zapojení svalů.

Pokud si přejete zapojit v bazénu cvičení na styl kardia, tak doporučujeme začít od klusu na místě. Jistě jej známe třeba z atletické abecedy jako vysoká kolena, kdy na místě vykopáváte kolena vzhůru, jako byste si přáli imitovat běh na místě.

Zkoušejte to na pravidelné intervaly s odpočinkem, či na intervaly „do selhání“ kdy pracujete, dokud můžete a poté odpočíváte déle.

Běh na místě je komplexní cvičení. Pokud ale potřebujete zapojit jen určitě části těla, tak lze opět stejně efektivně využít odporu i v tomto případě. Základní cvičení na spodní část těla je zakopávání, předkopávání či vykopávání do stran.

Pohyb vždy veďte plynule v takové rychlosti, abyste cítili pravidelný odpor vody, ale nevířili jí. Pro horní část těla lze využít jednoduchých pomůcek, jako jsou pěnové činky, které se snažíte tlakem ponořit a pomalu vracet zpět.

Vyzkoušejte i obojživelná cvičení

I když se bavíme o cvičení ve vodě, tak se hodí zmínit obojživelné tréninky. Plavání může být nejen celé cvičení, ale i jeho součást. Zvláště v létě na přírodních koupalištích jej lze spojit s posilováním za použití lavičky, během po krátkém okruhu v kombinaci s cvičením ve vodě.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.