Jak se zbavit celulitidy?

Celulitida neboli pomerančová kůže je nepřítel každé ženy. Nezáleží na tom, jakou postavu máte, celulitida se může dostavit prakticky kdykoliv, bez ohledu na to, jaký životní styl vedete. Pokud se ji chcete zbavit nebo ji alespoň nějakým způsobem zmírnit, měla byste se držet našich tipů. Prozradíme vám, jak lze proti pomerančové kůži bojovat a co byste měla dělat, jestliže ji chcete výrazně omezit. Je pochopitelné, že vám celulitida dělá starosti, ale rozhodně to nevyřešíte tím, že budete obvinovat nejbližší lidi kolem sebe. Vše má své řešení, jen musíte dodržovat pár základních tipů.

Jak se zbavit celulitidy?

Nejčastěji se celulitida zvýrazní v době, kdy začíná letní sezóna a tím pádem i bazény a opalování. Jedná se tak o nepsané pravidlo, které o to více trápí všechny ženy. Pokud se i vám celulitida v této době zvýraznila, nezoufejte. Nemusíte kvůli ní přestat chodit na bazény, protože tímto problémem trpí opravdu velké procento žen. Ačkoliv je častým důvodem nadváha, může se celulitida objevit také u žen, které mají postavu jako modelky. K dalším důvodům totiž patří špatný lymfatický systém nebo zadržování vody na nesprávných místech.

Jde také o jeden z důvodu, proč se celulitida objevuje i u žen se štíhlou postavou. Nehledejte v této fázi příčinu své celulitidu, ale raději se zaměřte na to, jak se ji zbavit. Jedině tak budete mít ze sebe dobrý pocit a nebudete se tak stydět ukázat na bazénech. Jestliže se celulitidy do letní sezóny nezbavíte, ale výrazně ji omezíte, nemáte se za co stydět. Jak jsme již uvedli, celulitidou trpí velké procento žen. S největší pravděpodobností vám nemusíme říkat, že první důležitou změnou je jídelníček. Ten budete muset od základu úplně předělat. Jak? To vám povíme.

Jak se zbavit celulitidy

Změňte v první řadě svůj jídelníček

Jak jsme vám naznačili v předchozím odstavci, jako první je zapotřebí změnit svůj jídelníček. Rozhodně je správné vynechat veškerá instantní, smažená a tučná jídla. Vynechat byste měla i taková jídla, která obsahují velké množství cukru. Místo toho se zaměřte na čerstvé potraviny, podobně, jako i na nápoje. Možná se divíte, proč jsme v předchozí větě zmínili i nápoje. Odpověď je však jednoduchá, protože i nápoje mají vliv na to, jestli se vám celulitida vytratí či nikoliv. K čerstvým jídlům připočtěte také zeleninu a ovoce.

Co se týče ovoce, tady sáhněte například po banánech nebo ananasu. Oba druhy tohoto ovoce mají pozitivní vliv na vaše tělo a dokážou se tak vypořádat s odbouráváním bílkovin a rychlejším spalováním tuku. Právě tyto vlastnosti potřebujete z potravin získat. Kromě toho je ovoce a zelenina nezbytnou složkou pro každodenní život. Dále se zaměřte na svou celulitidu pomocí masáží. Masírujte problematická místa a nedovolte jim, aby polevila. Masáž problematických míst patří podobně, jako změna jídelníčku k prioritním procesům.

Přístroje a doplňky stravou dnes nejsou výjimkou

Zaměřit se můžete i na různé přístroje zbavující se pomerančové kůže. I ty vám pomohou zbavit se tohoto problému. Pochopitelně nebude stačit zapojení čistě jen těchto přístrojů. Vy musíte pro maximální efekt a výsledek zapojit do hry veškeré tipy, které jsme zde uvedli. K přístrojům lze konzumovat i různé doplňky stravy. Doplňky stravy podobně, jako jiné tipy jsou skvělým pomocníkem k tomu, aby pomerančová kůže vymizela. Na závěr je správně zaměřit se na cvičení a pohyb. Dopřáváte svému tělu denně doporučovaný počet kroků?

Že ne? Je nejvyšší čas s pohybem a cvičením začít. Jestliže si denně skutečně dopřejete 10 tisíc kroků, budete se během několika málo týdnů cítit daleko lépe. Mimo jiné nestačí se věnovat jen chůzi. Je potřeba také vědět, že k pohybu musíte připočíst i cvičení. Vyhledejte si vhodná cvičení na zmizení celulitidy a uvidíte, jak se výsledky pomalu, ale jistě budou dostavovat. Vše je ve vašich rukou, nikoliv v cizích.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.