Jak získat a následně si udržet motivaci?

Motivace je jinými slovy motor pro člověka, aby vydržel u toho, co ho baví nebo čeho chce dosáhnout. Jakmile motivace pomine nebo zcela vymizí, přestává se dotyčná osoba kontrolovat. V následujících několika málo dnů se tak může stát, že od činnosti odejde. Má-li nějaký cíl, zkrátka jej mít přestane. Úplně od něho vypustí a přejde na jinou činnost, která si s tou předchozí nemusí tak úplně rozumět. Představte si, že určitý čas hubnete a náhlé přestanete. Místo hubnutí, do kterého jste investovali čas začínáte opět porušovat veškeré zásady zdravé životosprávy.

Dá se motivace udržet?

Pokud se ptáte na otázku, zda se motivace dá udržet či nikoliv, pak je odpověď ano. Motivaci si člověk skutečně dokáže udržet. Jen musíte mít k těmto činům dokonalou vůli a trpělivost. Motivací člověk může vidět všude. Ať se to týká lidí kolem vás, kteří vašeho cílů dosáhli nebo internet, který vám rovněž nabízí plnohodnotné zdroje. Motivací jsme obklopováni všichni, bez ohledu na to, jestli jste muž nebo žena. Nezáleží ani na tom, jaký máte cíl. Chcete začít hubnout? Jednoduše hubněte. Chcete vydělávat více finančních prostředků? Jednoduše začněte.

Určitě nemáte zájem o to, abyste skončili stejně rychle, jako jste začali. Pokud si chcete udržet motivaci, začněte jednoduchými úkoly. Jakmile jednotlivé cíle překročíte a uvidíte výsledky, motivace se dostaví sama. Tyto tzv. malé cíle by se ale stále měly držet jednoho hlavního cíle, kterého chcete dosáhnout. Nemělo by se jednat o různá odvětví, protože nikdy nedotáhnete konkrétní činnost do konce. Prvním tipem je tedy rozkrojit si hlavní cíl na několik menších a postupně je plnit. Po splnění každého menšího cíle uvidíte pokroky. Automaticky vám v těle bude proudit motivace.

Jak získat a následně si udržet motivaci

Najděte si osoby ze svého oboru

Dobrou motivací jsou osoby, které ve vámi zvoleném oboru uspěli. Při hubnutí se zaměřte například na výživové poradce, kteří dokázali pomoct několika lidem. Pokud jste si vybrali sport, kterému se chcete věnovat, s největší pravděpodobností víte, kde sáhnout. Po člověku věnujícím se tomuto sportu. Na různých portálech zaměřených na videa naleznete určitě obrovskou dávku motivace. Jestliže je budete sledovat prakticky každý den, do žil se vám dostanou jenom ty nejlepší pozitivní myšlenky. O tom to celé je, motivace vám nikdy nezůstane po celou dobu činnosti.

Vy ji musíte stále nacházet, jak v sobě, tak ve vašem okolí. Jedině tak dokážete vydržet u toho, co děláte. Pochopitelně vás i daná činnost musí bavit. To obvykle zjistíte velice rychle. Jestliže vás nebaví, nebudete mít chuť ji vykonávat a přestanete během několika málo hodin. V opačném případě, kdy jste do činnosti zapálení, máte výhodu. Motivace se vám bude hledat sama. Poznáte to i podle toho, že se do činnosti budete pouštět sami, bez toho, aniž byste se museli nutit. Problém lidí se skrývá také za negativními myšlenkami, a to z důvodu svého okolí.

Neposlouchejte nepřející lidi!

S největší pravděpodobností se setkáte s lidmi, kteří vám nebudou přát nic dobrého. Jakmile se pustíte do své oblíbené činnosti, budou se vám vysmívat. Kromě toho od nich uslyšíte i nehezké věty, mezi které patří: „ty to nezvládneš“, „na to nemáš“ apod. Je to dáno tím, že vám svým způsobem závidí. Sami nemají dostatečně pevnou vůli na to, aby se něčemu věnovali, a tak budou shazovat i vaše cíle. I tyto negativní myšlenky od cizích nebo blízkých lidí se snažte přeměnit v něco pozitivního. V žádném případě je nepřesvědčujte o tom, že své cíle naplníte.

Tato hádka by totiž nikdy nenabírala konců. Snažte se od tématu vždy včas odejít nebo celý rozhovor ignorovat. Jedině tak dosáhnete svého a vyhrajete už v momentě, kdy danou větu další osoby prohlásí. Vy se místo těchto vět věnujte motivace, kterou chcete nabírat každým dnem.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.