Potřebujete zhubnout v obličeji? Poradíme vám, jak správně na to!

Hezká postava je ideál krásy, ale její budování jde ruku v ruce se změnami v obličeji a krku. Právě tyto partie patří mezi takzvané tukové. Tedy ty, které při přeměřování používáme ke zjištění obsahu tuku v těle a ke kontrolování jeho úbytku.

Možná se i vy snažíte zhubnout, ale zrovna v obličeji vám to moc nejde. Při pohledu do zrcadla si připadáte jako po dlouhém nočním flámu. Pojďme se nyní společně podívat, jak se měřit a jak na ubývání tuků v obličeji, který je pro mnoho žen problematickou partií.

Měřte se vždy po ránu

Při hubnutí to celé nevisí jen na váze, ale rovněž na měření tělesných proporcí. Snadno tak můžete zjistit, že hubnete svaly a tuk zůstává, či zda něco není v pořádku. Pro všechny míry platí, že nejpřesnější je měření po ránu.

Metr přikládejte k tělu bez zarývání do kůže a při měření pasu se nebojte zpevnit břicho. Základní míry pro měření svalové hmoty jsou lýtka a bicepsy. Právě zde na úbytcích a příbytcích poznáte, zdali svalovinu neztrácíte. Naopak typickými mírami pro měření tukových partií je krk, hrudník a obvod pasu přes pupík.

Základem je kvalitní spánek a strava

Hubnutí krku a obličeje má v mnoha směrech svá specifika. Pokud si přejete ubírat přímo na těchto zónách, tak se připravte na lehce rozdílné požadavky. Jedním z těch nejdůležitějších je pokud možno pravidelný a dostatečně dlouhý spánek, který slouží ke kvalitní regeneraci a čištění těla.

Společně s vysokým obsahem soli v jídle tak lidské tělo trpí zlozvykem opticky rozšiřovat obličej kvůli usazující se vodě v obličeji a na krku. Problémy se zadržováním vody mívají především mladší dívky, často v závislosti na premenstruačním syndromu.

Nepodceňujte masáže a medicínu

Na pohled „tlustší“ obličej nemusí být jen důsledkem špatného stravování a životosprávy. Mnohdy jde o genetické předpoklady, které lze eliminovat nebo částečně omezit kvalitní dermatologickou péčí. Stejně tak úspěšné a příjemné jsou masáže obličeje.

Prospěje masáž vlastní i z rukou odborníka. Je zároveň důležité nezapomínat na hydrataci obličeje a krku. V horkých dnech či velkých mrazech tak mějte po ruce některý pleťový krém pro kvalitní hydrataci.

Udržujte pohyb a jídelníček

Stejně jako celé tělo je i obličej velice závislý na celkových tělesných poměrech. Především na krku jsou změny viditelné velice rychle, kdykoliv na sobě začnete pracovat.

Pro úbytek tukových zásob je nejideálnější kardio v nízké tepové frekvenci, kdy dochází především k likvidování přebytečného tuku.

Nebojte se ke kardiu přidat občasnou návštěvu fitness k silovému tréninku a hlídat si po očku stavu. Změny brzy uvidíte nejen na svém krku a na rysech vašeho obličeje, ale i na celé vaší postavě.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.