Proč se bolest zad může dostavit?

Už dávno neplatí fakt, že se bolest zad musí objevovat pouze u starších ročníků. Zvlášť dnešní době, kdy mladí lidé často sedávají k počítači. Bolest zad se tak může dostavit i u daleko mladších ročníků, kteří s nimi mohou mít následně problémy i celý život. Pokud tomu chcete předejít a trápí vás bolest zad, nezáleží na tom, jakého jste pohlaví nebo kolik je vám let. Této bolesti se zkrátka musíte zbavit, a to několika způsoby. Ještě před tím, než se podíváme na to, jak se bolesti zad zbavit si povíme něco málo o tom, proč se bolest zad vlastně objevuje. Jaké příčiny za těmito problémy stojí.

Proč se bolest zad může dostavit?

Největší vinu na bolesti zad má nevyhovující životní styl. Jinými slovy je tento bod vůbec tím nejdůležitějším, co se týče této bolesti. Pokud sedíte celé dny u počítače a máte navíc i sedavé zaměstnání, problémy se zády se mohou dostavit v brzkém věku. Zvlášť ve chvíli, kdy se nesnažíte proti těmto problémům bojovat. Nehýbete se? Necvičíte? Váš pohyb je prakticky na nule? Nebudeme-li počítat cestu od práce? Pak se nemůžete ničemu divit. Každá činnost má svou daň, a to platí i v případě, kdy pro své zdraví nic neděláte. Proč se nepokusit bolesti zad zbavit?

Nezdravý životní styl ovšem není jediným problémem. Dále je problém v přetěžování svalstva. To se může týkat lidí, kteří mají fyzicky náročnou práci. Nesedí sice celou pracovní dobu u počítače, ale zvedají příliš těžká břemena na to, aby to záda dokázaly vstřebat. Věděli jste, že i psychické potíže a stres mohou mít negativní vliv na záda? Ty se poté mohou začít projevovat mírnými bolestmi. V neposlední řadě je na víně nadváha a obezita. V téhle situaci ale netrpí čistě jen záda, ale také i nohy a zbytek vašeho těla. Pojďme se společně podívat na tipy, jak se bolesti zad zbavit nebo jej zmírnit.

Proč se bolest zad může dostavit

Zbavujeme se bolesti zad

Bolest zad může během života postihnout až 85 % obyvatel. Jak vidíte na tomto čísle, nejedná se o výjimečný problém. Na vině je nejčastěji nezdravý životní styl, o čemž jste se měli možnost dočíst v předchozích odstavcích. Teď je ale na čase se těchto bolesti zbavit. V první řadě se pokuste změnit svůj životný styl. V praxi to znamená, že se začnete více hýbat. Pohyb je proti bolestem zad tou nejlepší zbraní. Musíte předělat svůj nezdravý životní styl na zdravý, aby se vaše tělo vzpamatovalo. Větší pohyb je tedy úplným základem.

Kromě pohybu si najděte i pár cvičebních triků. Ty můžete konec konců provozovat i doma. Pokud máte práci u počítače a musíte ji nutně udělat, naučte se, jak správně sedět. Správné sezení u počítače je rovněž velice důležité a může vám to pomoct proti bolestem zad. Na vině ale dost často bývá i nekvalitní postel a matrace. Přemýšleli jste o změně? Máte pocit, že jsou to příliš vysoké částky, co se týče investice? Vezměte to z druhého hlediska. Co když vám právě nová matrace a postel pomůže v tom, zbavit se bolesti zad? Stále je to vysoká investice?

Sáhněte po doplňcích stravy a lékaři

Teď už víte, že proti bolestem zad vám pomůže cvičení, pohyb, správné sezení u počítače a nová matrace, včetně postele. Všechny tyto tipy musíte spojit v jedno. Jedině tak dokážete vyhrát. Dále ale lze sáhnout i po různých doplňcích stravy, které vám rovněž pozitivně pomohou proti bolestem zad. Pokud budete cítit, že je vaše bolest zad opravdu silná, a to na tolik, že kvůli ní nemůžete v noci spát, vyhledejte lékařskou pomoc. Doporučí vám rehabilitace a speciální cvičební plán. Mimo jiné od něho dostanete obstřik, což vám uleví od celkové bolesti.

Následně se vrátíte k našim tipům, aby se bolest zad již nevrátila.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.