Sportem ke spokojenějšímu životu aneb začněte hubnout

Hubnutí vyžaduje řád a disciplínu. Pokud nemáte silnou vůli a celkový proces po několika dnech ukončíte, pak nepočítejte s tím, že se k vám dostaví viditelné výsledky. Hubnutí je běh skutečně na dlouhou trať, který vyžaduje především vaši pozornost a čas. Jestliže se tedy pustíte do hubnutí, musíte myslet na to, že nestačí jen změnit stravu, ale také životní styl. K němu se bezesporu počítá i pravidelný pohyb a sporty. O těch si v následujících odstavcích povíme více. Doporučíme vám zajímavé sporty, o kterých byste neřekly, že nabízejí takové pozitivní účinky, co se týče hubnutí.

Sportem ke spokojenějšímu životu

Rozhodně není dobré si myslet, že čím více se budete ničit, tím lépe. Jestliže už při tréninku nebudete moct, raději si na chvíli odpočiňte. Po uplynutí určitého času vyhodnotíte, jestli se na sportování ještě v tentýž den cítíte či nikoliv. Ničení sama sebe v žádném případě nepatří k pozitivním věcem. Mimo jiné vám to ani v nejmenším nepomůže v tom, rychleji zhubnout. Jak samotný název napovídá, sportem ke spokojenějšímu životu. Pokud byste se ale dobrovolně ničila, vaše výsledky budou spíše opačného rázu, protože si tím můžete i ublížit. Na to je potřeby myslet už na úplném začátku.

Přidávejte na obtížnosti až ve chvíli, kdy jste si vybudovaly určitou fyzickou kondici. To platí u všech sportů. Při podceňování sil se vám mohou dostavit různé bolesti, které vás z tréninku vyloučí na dlouhou dobu. Vše, co jste do teď udělala tak bude zbytečné, když si nebudete moct zacvičit i několik týdnů. Vždy je lepší postupovat pomalu a opatrně. Přece jenom zdraví máte jen jedno. Vraťme se ale zpět ke sportování. Tady se nemusíte zaměřovat čistě jen na jeden sport. Co takhle vyzkoušet jich rovnou více? Tím nemyslíme vybrat si ty nejnáročnější sporty.

Více náročnějších sportů ze začátku nezvládnete

Vyberete-li si více náročnějších sportů, dopadnete podobně, jako jsme uvedli v odstavci výše. Pokud si vyberete konkrétní sport, který zde uvedeme, můžete si k němu přidat také běh nebo rychlou chůzi. I tyto sporty mohou patřit k těm náročnějším, ale lépe dokážete odhadnout, kdy máte dost. Jakmile se tak stanete, jednoduše řečeno přestanete běhat. Víte, jaké sporty patří k těm náročnějším, alespoň z pohledu hubnutí? Chcete si vyrýsovat postavu do plavek, ale máte strach z toho, že to nestihnete? Nemusíte. Je to čistě jen o dodržování zásad a správného životního stylu.

Sportem ke spokojenějšímu životu aneb začněte hubnout

Dalším sportem je plavání. Plavání už se počítá ke středně náročným sportům. V uvozovkách by se dalo říct, že jde o tzv. běh ve vodě. Jen s tím rozdílem, že voda vám komplikuje celkový pohyb, a to při jakémkoliv plaveckém stylu. Jinými slovy se v ni nedokážete při plavání pohybovat stejně rychle, jako běžci v parku nebo lese. Právě z těchto důvodu patří plavání k náročnějším sportům. Pro efektivní výsledky byste v případě výběru tohoto sportu měla plavat alespoň 60 minut. Pochopitelně si budete moct dělat přestávky. V rámci týdne choďte plavat přinejmenším alespoň dvakrát.

Seznámíme vás s dalšími sporty

Aerobik patří k dalším náročným sportům, který vám pomůže při cestě za vysněnou postavou. Jde o kondiční cvičení doprovázeno hudbou, které je poměrně náročné. Označit by se dalo i za speciální druh tance. Právě tance patří dost často skvělým tréninkem při hubnutí. Pokud vám aerobik nic neříká, můžete si z náročnějších druhů tanců vybrat ten svůj. K těm oblíbeným patří například zumba. Počítejte ale s tím, že je tento druh tance vhodný spíše pro středně-pokročilé osoby. Na druhou stranu má zumba také pozitivní účinky nejenom na hubnutí, ale i na vyrýsování postavy.

K posledním oblíbeným sportům při hubnutí patří box. Mnoho žen tento sport podceňuje, protože si myslí, že nejde o nijak složité cvičení. Jakmile jej ale zkusíte, během krátké doby změníte názor.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.