Trápí vás silnější stehna? Poradíme vám, jak s nimi zatočit!

Stehna patří mezi zóny, kam se velice rád ukládá tuk a to především v případě dospělých žen. Ale i přesto, že některá má stehna silnější, lze vše obrátit ve velký plus a vybudovat v nich učiněnou ozdobu svého těla. Jaké cviky s nimi pracují, si společně řekneme v následujících řádcích.

Životospráva ke cvičení

Jsou tělesné partie, kde stačí jen hubnutí tukových zásob. Ale v případě, že si přejete mít pevná a sexy stehna, přichází na řadu ideální varianta úbytku tuku na vrub budování svalové hmoty. K tomu potřebujeme kvalitní stravu a spánek.

Ve stravě je potřeba tělo zásobovat především bílkovinami, které jsou hlavním zdrojem živin a pomyslným katalyzátorem k růstu a budování svalstva. K tomu je potřeba pohlídat příjem a výdej energie během dne a držet ho na stejné míře, ideálně v lehkém deficitu příjmu.

Dalším důležitým prvkem je spánek. Spánek je pro tělo základním regeneračním požadavkem, během kterého probíhají procesy budování svalové hmoty a i v dámském a dívčím tělem se ukazují hormony mužského vzoru, které během spánku podporují regeneraci a růst svalové hmoty.

Začněte s vlastním tělem a pozor na techniku

Začátky jsou vždy nejobtížnější. V případě posilování nohou a stehem jsou k dispozici nespočty variant cviků s vlastní vahou. Prvním a jednodušším jsou výpady. Při výpadu začínáte snožmo ve vzpřímené pozici, uděláte krok jednou nohou vpřed a druhou nohou se snažíte letmo dotknout kolenem země. Poté se opět vzpřímíte a uděláte úkrok zpět. Délku kroku se snažte dělat tak, aby noha vpřed měla při do kleku pravý úhel 90°.

Druhým zásadním cvikem je dřep. Základní dřep je velice prospěšný cvik pro celé tělo a má nespočet forem s různým zatížením partií. Při základní dřepu se rozkročte na šíři ramen. Pokud máte problémy s pružností, klidně se rozkročte i trochu více.

Špičky ukazují v před a od sebe. Pamatujte, že při všech cvičením se snažíte hledět přímo v před tak, aby byla hlava přirozeným prodloužením páteře. Na začátku dřepu podsaďte pánev a při postupném klesání se snažte lehce špulit zadeček tak, aby nedošlo k zakulacení zad.

Ruce dejte vpřed, nebo je držte na hrudi či ramenou, ať se nepřevažujete dopředu. Po celou dobu se snažte mít váhu rozloženou na celou délku chodidla. Ideálně tlačte kolena lehce od sebe, nikdy nesmíte tlačit k sobě!

Při tomto pohybu se opíráte o vnější klenbu nohy. Jakmile dojdete kyčlemi na úroveň kolen, opět se zvedněte a máte provedení ukázkový dřep!

Na začátku nemějte obavy i z opakování v menším podřepu, než si vaše tělo zvykne. Před cvičením se vždy zahřejte na 5 minut. Ideálně na páse, či stepperu a po docvičení se nezapomeňte protáhnout. Při cvičení se pozorujte v zrcadlech, která ve fitness všude potkáte. Jsou tam právě přesně pro tento účel namísto focení selfie.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.