Tuk se nejčastěji ukládá v pase: jak se ho zbavit?

Tuk v pase je nefalšovaných strašákem drtivé většiny žen. Jedná se o jednu z oblastí těla, která je ve správném případě definicí krásy. A bohužel zároveň i místo, do kterého se většině lidí velice ráda ukládá tuková hmota.

Dosáhnout štíhlého pasu dokáže být i zábavná a klidná cesta, nemusí jít jen o útrapy a nekonečná opakování. Nutné je však všímat si několika důležitých aspektů.

Hubne celé tělo, nikoliv pas

Úzký pas je ve finále výsledkem celkově zdravého a hubeného těla. I kdyby to tak bylo příjemnější a zvláště dámy by to opravdu ocenily, tak hubnout jen jedinou partii bohužel nejde.

Při procesu hubnutí postupně ztrácíme své centimetry po celém těle a tak je pochopitelné, že menší partie, jako krk, či obličej se rýsují mnohem rychleji než stehna, břicho anebo právě zmiňovaný pas.

Nepropadejte falešným nadějím

Falešnými nadějemi se tvoří právě všechny ony zázračné, pohodlné a nenásilně kvalitní metody jako je ovazování pasu fóliemi, či nespočet suplementů. Je nutné si uvědomit, že jakékoliv generování nadměrného pocení je ztrátou pouze vody a nikoliv samotné tukové tkáně.

Způsobíme si tak dehydrataci a na oko sice danou partii zhubneme, ale jen do doby, než se napijeme a tělo opět doplní tekutiny. Zmiňované suplementy mohou být opravdu prospěšné a pomoci při hubnutí, zvláště k jeho konci. Ale jejich samotná funkce o sobě nestačí. Suplementace pouze podporuje naši přirozenou činnost těla a efekt tak zvyšuje, nikoliv přináší.

Klíč je vyrovnaná strava a kalorický deficit

Vyrovnaná strava je obecně omílaný pojem donekonečna. Ve zkratce od ní očekáváme, že má správné zastoupení veškerých makroživin. Bílkovin, tuků i sacharidů a zároveň také patřičný obsah mikroživin, jež zastupují různorodé vitamíny a stopové prvky.

Druhým důležitým parametrem je takzvaný kalorický deficit. Jedná se o jednoduchý princip rozdílu příjmu a výdeje během dne. Pokud chcete ztrácet tukovou tkáň, tak je nutné vydávat denně více energie, nežli přijímáme.

Je potřeba si dávat pozor nejen na jídlo, ale rovněž i na pitný režim. Dostatek tekutin vyplavuje oxidanty z těla a zlepšuje práci metabolismu. Zároveň můžeme mít v mnohých nápojích energetickou hodnotu srovnatelnou s porcí jídla.

Nezapomínejte na cvičení

Podpořte hubnutí v pase i cvičením. Při ubývajících centimetrech a tukové tkáni si brzy začnete všímat, že začnou vystupovat svaly a tělo působí zpevněnějším a více sexy dojmem. To ale nepůjde bez procvičování středu těla.

Pro procvičování jsou vhodné cviky označené jako CORE, které zapojují nejen viditelné vnější svalstvo, ale zároveň tělesný stabilizační systém hluboko v těle. Spojení těchto cvičení a kvalitní stravy vám napomůže ke zdravému, funkčnímu a pevnému sexy středu těla, po kterém toužíte.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.