Zůstala vám po porodu přebytečná kila? Zbavte se jich jednou provždy

Těhotenství je z mnoha pohledů komplikované období života každé ženy. Jednou z největších komplikací je ztráta vysněné postavy a nabírání zcela nevyhnutelných a nezbytných kilogramů. Jak se jich zbavit rychle a bez rizik vám zkusíme poradit v našem dnešním článku.

Těhotenství a cvičení k sobě nepatří

Na cvičení během těhotenství jsou různé názory. Spousta sportovkyň se věnuje náročným tréninkům i přes pokročilou fázi těhotenství.

To nemusí být ve všech ohledech špatně, ale je potřeba dávat pozor na typy cvičení. Veškerá silová cvičení jsou v tomto případě rozhodně tabu, zvyšování vnitřního tělesného tlaku může být pro plod dokonce nebezpečné.

Existují však cvičení, která vám pomohou držet v těhotenství co nejlepší možnou kondici. Patří mezi ně cvičení na podložce, na gymnastických balonech anebo v bazénu. Ale vždy bychom doporučili cvičit s instruktorkami, nikoliv o samotě.

Najděte podporu v rodině

Jakmile se po porodu dostatečně zregenerujete, tak můžete po dostatečném čase v pohodlí dostat chuť na pohyb a zlepšení vaší kondice. Dá se říci, že na cvičení najednou máte mnohem více času, než to bývalo dříve, ale zároveň máte o velkou povinnost více. Právě v tom můžete najít i podporu k cvičení.

Malé děti jsou velice učenlivé a rády opakují, co vidí. Cvičení společně s malým dítětem tak může být nejen krásnou zábavou, ale může mu i mnohé přinést. Navíc pokud chcete odejít s kamarádkami do fitness na hodinu týdně, partner jistě prcka rád pohlídá.

Ideální volbou je bazén

Posilování ve vodě má nespočet velkých výhod. Ta největší pro vás po těhotenství je malá zátěž na pohybový aparát. Nejenže jste nějakou dobu museli chodit a jíst rovnou za dva, ale tělo je celkově unavené z celého těhotenství a porodu.

Potřebuje tak trvalou regeneraci a vrátit se do formy krůček po krůčku. Cvičení ve vodě a plavání nutí vaše tělo zpevnit oslabené svalstvo a to vše za předpokladu,  aniž byste ho po obtížném období přetěžovali.

Domácí cvičení je plnohodnotný pohyb

Když už se vám povede, aby malé v klidu usnulo, tak vám konečně přichází chvíle i pro sebe. Při obtížném životě matky je to určitě chuť na odpočinek, ale zároveň jej lze naprosto pohodlně využít právě k nějakému cvičení.

Pryč z domu odejít nemůžete, tak potřebujete zůstat doma. Sežeňte si některou z velice levných pomůcek, jako jsou cvičební podložky, odporové gumy, lehounké činky či gymnastické míče. Získáte tak v rámci několika stovek korun velký rozsah cvičení, která se vejdou do čtvrt hodinky denně a postupně vám pomohou sundat nabraná kila.

Cvičení s vlastní vahou navíc obsahuje spoustu aktivních svalů a je tak časově i energeticky vhodné pro kratší tréninky, když se volného času nedostává.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.